نرم افزار CRM و اتوماسیون اداری


کاربرد نرم افزار CRM در بهبود تجربه مشتریعلاوه بر این، NetSuite CRM برنامه های موبایل را برای اندروید و آیفون ارائه می دهد. محیط خارجی بر فرایند برنامه ریزی سازمان نیز تأثیر دارد. در این فرایند ابتدا شرکت با مشتری هدف ارتباط برقرار میکند و فرایند فروش آغاز میشود. در این مدل، تأثیرات محیطی بر روابط مشتری با شرکت بررسی میشود. سیستم مدیریت روابط با مشتری می تواند کمک کند تا مشتریان موجود حفظ شوند و مشتریان جدیدی جذب شوند. با انتخاب افرادی که می خواهید در یک گروه خاص حضور داشته باشند و کلیک روی نماد برچسب (Label) در بالای صفحه، می توانید به هر یک از مخاطبین خود یک برچسب سفارشی اختصاص دهید. در تکنولوژی CRM HOLOOYAR ابری ( Cloud CRM HOLOOYAR ) شما نیازی ندارید که نرم افزار را درداخل شرکت یا سازمان خود بر روی سرور نصب کرده و از آن نگهداری نمائید. یک شرکت قبل از هر چیز، باید تعیین کند چه کسی مشتری واقعی است و سپس دربارهی آن مشتری اطلاعات بیشتری جمعآوری کند. برای آنکه یک سیستم CRM عملاً اثر بخش باشد، سازمان باید پیشتر تصمیم گرفته باشد که به دنبال کدام یک از اطلاعات مشتری است و نیز از جمع آوری این اطلاعات چه چیزی را دنبال می کند.


بدیهی است، ارتباط مداوم بخش درمانی با بخش حسابداری به طور همزمان دشوار است، برای مثال بیمه های منقضی شده می تواند باعث بروز هرج و مرج شود. در بسیاری از بخش های سازمان کاهش داده می شود. 1- مدیریت اطلاعات مشتری: اکثر این محصولات پایگاه داده قابل جستجو را برای ذخیره اطلاعات مشتری فراهم می کنند (مانند اطلاعات تماس) و اسناد مرتبط با هر مشتری (مانند پیشنهادات فروش و قراردادها). هرچه یک شرکت اطلاعات بیشتری دربارهی مشتریان خود داشته باشد، بهتر آنها را درک خواهد کرد و بنابراین در ارائهی خدمات و محصولات به آنها موفقتر خواهد بود. ارائه محصولات صحیح از طریق کانال های صحیح به هر مشتری. برای جلوگیری از از دست رفتن یا تأخیر در برقراری ارتباط با مشتریان یا مشتریان بالقوه، به لطف ایمیل یادآوری خودکار یا توابع گردش کار خودکار، می توان برای تماس و ارسال پیام از طریق CRM اقداماتی انجام داد. سپس، به منظور جست و جوی سریع میان مخاطبان متعدد، شما می توانید با انتخاب گزینه ی Audio یا Video نام مخاطب مورد نظر را تایپ کنید. در این مطلب، ابتدا مفهوم crm را بررسی میکنیم و سپس انواع مدل های crm را به شما معرفی خواهیم کرد.


این کار سبب وفاداری مشتریان میشود و روابط بلندمدتی بین مشتری و شرکت شکل میدهد. تعامل مستقیم با مشتریان، به آنها اطمینان میدهد که برای شرکت مهم هستند و ارائهی خدمات به هریک از آنها بهطور شخصی انجام میشود. هنگامی که مشتری میخواهد با سازمان ارتباط برقرار کند، محیط خارجی بهطور مستقیم بر تجربهی او تأثیر میگذارد. پیشنهادها و توصیههایی را که به مشتریان ارائه میکنید، باید بهطور سفارشی تنظیم کنید. نخستین سوالی که باید هنگام خرید نرم افزار CRM از خود بپرسید این است که آیا این محصول می تواند به نیازهای کسب و کار من پاسخ دهد؟ بنابراین مدیریت ارتباط با مشتری مستلزم رویکردی سازمانی ودر تمام سطوح کسب و کار است همه فعالیتهای روزمره کسب و کار با مشتریان سرو کار دارند بنابراین فراهم آوردن سیستمی که این وظایف را بهبود ببخشد برای موفقیت امر حیاتی است. مدیریت کاربران داخلی سیستم ( سطوح امنیتی , تعریف کاربران , تعریف نام کاربری و رمز عبور , تعیین سطوح دسترسی برای هر یک از کاربران برای رویت انواع منوها , قابلیت اصلاح کلیه تنظیمات صورت گرفته و .


نرم افزار CRM بر اساس تنظیمات شما ، کارهای مهم فروش نظیر قرار ملاقات های مهم را یادآوری می کند. گرچه امروزه حتی بسیاری از مدیران سایت از این شرایط آگاه می باشند و موارد و شروط CRM را در طراحی سایت خود نیز به کار می برند. این کار را بهگونهای انجام بدهید که مشتری بداند این پیشنهاد یا آن توصیه، مخصوص خود اوست و فقط برای او آماده شده است. در این مدل، کلمهی «ارتباط» حذف شده است و فقط بهعنوان مدیریت مشتری در نظر گرفته میشود. برخی میگویند crm پل ارتباطی بین بازاریابی و فناوری اطلاعات (IT) است، بنابراین crm به فرایند فروش و خدماترسانی مبتنی بر فناوری اطلاعات اطلاق میشود. فعالیت مدیریت مشتری (customer management activity): فرایند جذب مشتری است. پیشنهاد به مشتری (customer proposition): همان محصول یا خدماتی است که شرکت در ازای یک قیمت تعیینشده به مشتری ارائه میکند. هدف نهایی این مدل این است که شرکت با مشتریانی که از لحاظ راهبردی مهم و برجسته هستند، روابط بلندمدت و متقابلی ایجاد کند. هدف انواع مدل های crm این است که روابط بین شرکت و مشتریان را از طریق تجزیهوتحلیل اطلاعات و دادههای مربوط به سوابق مشتریان، بهبود ببخشد. برخی دیگر بر این باورند که معنای crm چیزی بیشتر و عمیقتر از روابط هدفمند نظیربهنظیر است.

This content has been generated by GSA Content Generator Demoversion.مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)، مفاهیم و اصول بنیادین آن - سپینود شرقاینجا جایی است که طیف وسیعی از معاملات موفق و ناموفق ثبت شده اند و شما در بازه زمانی مثلا 6 ماه یا یکساله اقدام به تهیه گزارش می کنید که چه تعداد معامله موفقیت آمیز صورت گرفته، چه تعداد موفقیت آمیز نبوده اند، نیازهای فعلی و آینده معاملات صورت گرفته با مشتریان چیست، چرا موفق به فروش محصول یا خدمات به برخی از فرصت ها نشدید، آن محصول یا خدمات را نداشتید، در ارائه کیفیت و استانداردی که مشتری از شما خواسته بود مشکل داشتید، یا قیمت آن برای مشتری مقرون به صرفه نبوده، آیا ممکن است این محصول یا خدماتی که موفق به فروش آن به هر دلیلی نشدید در آینده یک نیاز همه گیر شود، آیا اکنون این نیاز بازار است، آیا اکنون وضعیت بازار کساد است که موفق به فروش آن نشدید، آیا شرکت رقیب محصولی بهتر و با قیمتی مقرون به صرفه تر آنرا عرضه می کند، و بسیاری از آیتم های دیگر که در اینجا با تهیه گزارشات از CRM می توانید آنها را به دقت بررسی کنید. درک انواع تقسیم بندی برای CRM به شما در انتخاب هر چه بهتر نرم افزار کمک میکند. از آن جا که رابط کاربری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM تفاوت اندکی با یکدیگر دارند، لازم است توجه داشته باشید که پروفایل های مشتریان، یکی از عناصر اصلی این نرم افزارها به شمار می روند. This post has been done by GSA Content Generator Demoversion.


اینکه این اطلاعات در بخش های مختلف به هدر نمی روند از جمله مهمترین کاربردهای CRM به شمار می آیند. همچنین ابزارهای مختلف این نرمافزارها به سادگی میتوانند با ابزارهای روی دسکتاپ کارکنان بخش فروش ادغام شوند. همانگونه امروز فناوری در خدمت بسیاری از علوم و حوزههای مختلف از زندگی روزمره گرفته تا طراحی و حل مسائل و سازههای پیچیده قرار گرفته است، علم کسب و کار و مدیریت ارتباط با مشتری نیز از این قاعده مستثنی نیست. منطق مدیریت ارتباط به مشتری چنین است، که از طریق افزایش رضایت و بالا بردن سطح وفاداری مشتری، عملکرد کسب و کار را بهبود می بخشد. این فرهنگ به حفظ و جذب مشتریان از طریق ایجاد و ارائه ارزشی بهتر از رقبا اختصاص دارد، همچنین سیستم های پاداش، آن دسته از رفتارهای کارکنانی که رضایت بیشتر مشتری را موجب می شوند، ارتقا داده و اطلاعاتی در خصوص مشتریان جمع آوری کردند و آن ها را در کسب و کار به کار گرفتند.


رضایت مشتری، عکس العمل رضایتمندانه او نسبت به یک تجربه مصرف و یا بخشی از آن است. آیا کارمندان تان تمایل دارند از CRM استفاده کنند؟ نرم افزارهای CRM معمولا قابلیت چت را هم بین کاربران و کاربران با مشتریان را پشتیبانی می کنند این موضوع از اشغال شدن خطوط داخلی و شهری جلوگیری کرده و به integrity و یکپارچگی سازمان کمک می کند. CRM ها باید مجهز به سیستم گردش کار باشند این گردش کار باعث اتوماتیک و اتوماسیونی شدن روالها در برنامه می شود واقعا مبحث گردش کار بسیار گسترده است و اگر بخواهیم آنرا تشریح کنیم باید مقاله ای بلند پایه را تهیه و تدارک ببینیم اما همین را بدانید که با گردش کار دخالت دستی کارکنان به روالها از بین رفته و احتمال اشتباه در روالها به صفر میرسد. البته دوستان این موارد فقط مثالهایی بودند که برای شفاف تر شدن توضیحات این بخش زده شد. فقط به یاد داشته باشید که تکالیف تان را به خوبی انجام دهید، برای آموزش نحوه ی استفاده از CRM وقت بگذارید و آن را به اعضای تیم تان نیز آموزش دهید. Post has been created by GSA Content Generator Demoversion.


دوستان عزیز در این مقاله فقط سعی ما بر این بود که نرم افزار CRM را به همراه برخی از قابلیت های مهم آن را برای شما معرفی کنیم نرم افزار CRM بسیار بزرگتر از آن است که بتوان آن را در یک مقاله تشریح کرد حتی اگر شما قصد خرید نرم افزار CRM را داشته باشید و با شرکت هایی که فروش نرم افزار CRM را انجام می دهند تماس بگیرید ممکن است بحث شما به ساعتها به طول بیانجامد و حتی جلسه های چند ساعته به منظور معرفی آن نرم افزار با شما ترتیب داده شود و این به دلیل گستردگی و امکانات بسیار زیاد این نرم افزار قدرتمند در زمینه تجارت و ارتباط با مشتریان است. همیشه در هر کسبوکاری بخش فروش و ارتباط با مشتریان یکی از شلوغترین بخشهای آن بیزینس به حساب میآید، شما با استفاده از یک سی آر ام قادر خواهید بود حجم بالای ارتباط با مشتریان را بهسادگی مدیریت کرده و به شدت در زمان و انرژی کارکنانتان صرفهجویی کنید. این ابزار به شما امکان انجام این کار را میدهد بدین ترتیب که شما را قادر میسازد اطلاعات مربوط به هر یک از مشتریان خود را در نرم افزار گردآوری و مدیریت نمایید و قدم به قدم مراحل ارتباط با مشتری را به یک فرآیند یکپارچه تبدیل کنید.
سی آر ام (CRM)آنها می دانند که حالا چگونه و از چه راهی باید به مشتریان ارزش بیشتری داد و آن ها را جذب کرد. برخورد مناسب با مشتریان و افزایش رضایتمندی آنها باعث تداوم موفقیت در کسب و کار و همچنین باعث افزایش گردش مالی و سود میشود. همچنین به CRM میتوانید رسانههای ایمیل، تلگرام، پیامک و وبسایت را متصل کنید و کلیه ارتباطات با مشتریان از طریق تمامی رسانههای مذکور به صورت دوطرفه از طریق CRM مدیریت میشوند. شما ممکن است از ترکیب این ابزارها برای تمام برای پیگیری واضحتر معاملات خود و همچنین رابط کاربری آسان برای درک بهتر استفاده کنید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم، بازاریابی پیامکی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید؛ ارسال پیامک منطقهای، ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت ، ارسال پیامک از روی نقشه گوگل و بر اساس کدپستی ، ارسال پیامک با سیمکارت جهت عبور از بلک لیست ، ارسال پیامک از طریق وبسرویس با خط خدماتی رایگان ، پشتیبانی کامل از تمامی crm ها و نرم افزار های و … یک کارشناس بازاریابی با استفاده از CRM زمان بیشتری برای تمرکز بر ایدههای نوین و نوآورانه در جهت توسعه کسب و کار پیدا خواهد کرد. در این مرحله واحد بازاریابی چه می کند؟ This data was created with GSA Content Generator DEMO.


پشتیبانی کامل از تمامی crm ها و نرم افزارهای حسابداری یعنی چه ؟ و تمام سرویس دهندگان Dynamics CRM در سراسر دنیا چه به صورت ابری چه به صورت هاست و چه به صورت نصب در سرورهای داخلی فقط از این نسخه می توانند استفاده کنند. نرم افزار های crm داخلی بر اساس نیاز های مدیران و صاحبین کسب و کار داخلی تهیه و تولید شده است به این صورت که سازنده و برنامه نویس نرم افزار در ابتدا نیاز های کسب و کار های داخلی را بررسی و آنالیز کرده و بر اساس درخواست های متعدد از روی یک نیاز، تصمیم به برنامه نویسی بخش خاصی از نرم افزار را گرفته است. با کد تخفیف crmoff از سایت مدیر پیامک با تخفیف ۳۰ درصدی پنل اس ام اس تهیه نمایید خرید پنل اس ام اس از مدیر پیامک به صورت آنی می باشد و خط خدماتی رایگان نیز ارائه می گردد. اولین قدم تهیه یک پنل پیامکی با قابلیت اتصال به سامانه CRM است. برای خرید پنل اس ام اس از کد تخفیف crmoff استفاده نمایید و ۳۰ درصد تخفیف بگیرید. Post was generated with GSA Content Generator Demoversion!


شما میتوانید با نصب پنل پیامکی بر روی این سامانه از شرکتهای رقیب خود پیشی بگیرید. در اینجا قصد داریم شما را با نحوه اتصال پنل پیامکی به سیستم CRM و مزایا آن آشنا کنیم. البته اغلب شرکتها سامانههای CRM را به پنل پیامکی متصل می کنند. در رویکرد و روش های سنتی، فروشنده سازمان، محصولات سازمان را مدیریت می کرد اما در رویکرد CRM فروشنده، مشتریان سازمان را مدیریت می نماید و مدیران سازمان به رشد ارزش ها پاسخ می دهند. پشتیبانی کامل از تمام crm ها و نرم افزارهای حسابداری به این معنی است که تمام پیام های دریافت شده و هم چنین تمام پیام های ارسالی به مشتریان انجام شود. در چنین شرایطی تمام شرکتها و کسب و کارهایی که با استفاده از نرم افزار های از پیش نوشته شده با مشتریان خود در ارتباط هستند راهی برای ارسال پیامک به شماره هایی که دریافت پیامک خود را مسدود نموده اند، ندارند. یکی دیگر از بخشهای اصلی سامانه مرکز ارتباط پارسلاجیک که به صورت مستقل قابل استفاده است. این مفهوم سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نامیده می شود واگر به درستی از آن استفاده شود، می تواند توانایی های شرکت را برای به دست آوردن اهداف نهایی حفظ مشتریان ارتقا دهد وبنا براین شرکت مزیت استراتژیک در برابر رقبا به دست می آورد.


مدیریت ارتباط با مشتری یا همان Customer Relationship Management معروف به CRM یکی از ابزارهایی است که با آن میتوانیم رضایت مشتریان خودمان را به دست بیاوریم. در سناریوی بالا، فروشنده تصمیم گرفت یک یادآوری در تقویم برای تماس گرفتن با مایک، صاحب خانه، در فرصتی دیگر قرار داد، اما وقتی فروشنده یادآوری را از دست داد، این اقدام از دست رفت و در نهایت معامله گم شد. پشتیبانی کامل از تمامی crm ها و نرم افزار های حسابداری نیز یکی دیگر از این امکانات است . سامانه مدیر پیامک ، بهترین پنل اس ام اس با بیشترین امکانات و کمترین تعرفه پیامک با رابط کاربری ساده پاسخگوی تمامی نیازهای شماست. نرم افزار crm علاوه بر مزیت ها و قابلیت هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم فرایند های دیگری را نیز تحت پوشش قرار می دهد، صدور فاکتور و پیش فاکتور فروش، محاسبه مقادیر و انبارداری نیز از وظایف بزرگ و مزیت های کاربردی این نرم افزار می باشد، همه ی این کار ها می تواند نرم افزارها و برنامه های جداگانه داشته باشد که هم استفاده از آنها می تواند بسیار دشوار باشد هم زمان بیشتری را از کاربر سلب کند، نرم افزار سی آر ام فکر اینجاش رو هم کرده و از طریق فقط یک پنل همه ی این کار هارا به سرعت انجام می دهد. Post has been generated by GSA Content Generator DEMO!انواع سیستم های مدیریت ارتباط با مشتریاناما گاهاً با مدیرانی روبرو می شویم که با خرید یک نرم افزار سی آر ام توقع دارند فرایندهای مالی، استخدامی، اداری، کنترل بودجه و حتی مرخصی های پرسنلشان نیز در سی آر ام ثبت و مدیریت شود.  کنترل مشابهت ها در زمان ورود اطلاعات که این کار به عدم ثبت اطلاعات مشابه در برنامه یا داده های تکراری کمک می نماید. اما از همه این ها که بگذریم، پیام گستر متشکل از یک تیم پویا و جوانی است که با پشتوانه تجارت الکترونیک اول توانسته ابزارهای مفیدی برای نرم افزار CRM خود ایجاد کند. همچنین در صورتیکه می خواهید خدمات پس از فروش و پشتیبانی را برای محصولات و خدمات خود ارائه دهید، این نرم افزار دارای سیستم پشتیبانی قدرتمندی می باشد. به طور مثال می توانیم سرویس پایه ابری اورست را که ارائه دهنده نرم افزار سی آر ام مایکروسافت تحت وب است را با ده نفر کاربر، دو گیاگابایت فضای ذخیره سازی، پشتیبانی رایگان در کل دوره و ترافیک نامحدود در نظر بگیریم و شروع کنیم به مقایسه. This data was done with the help of GSA Content Generator Demoversion.


برای استفاده بهینه از نرم افزار سی آر ام باید بدانیم دقیقاً چه منابعی در اختیار داریم و چه تعداد کاربر و از چه مکانهایی می خواهند به نرم افزار دسترسی داشته باشند؟ در این حالت سازمان یک نرم افزار سی آر ام خریداری می کند و بر روی سرور محلی خود نصب کرده و صرفاً از طریق شبکه داخلی قابل دسترسی است. حالا پس از ینکه به این نتیجه رسیدیم سازمان ما در مرحلهای حضور دارد که نیاز به یک نرم افزار CRM دارد، سوال مهمتری که پیش می آید این است که کدام حالت را برای استقرار نرم افزار سی آر ام خود انتخاب کنیم؟ پس یکی از مواقعی که نیاز به داشتن نرم افزار سی آر ام حس می شود وقتی است که پرسنل واحد فروش یا بازرایابی افزایش پیدا می کنند. پس در ابتدا می دانیم که سی آر ام ابزار واحدهای فروش و بازاریابی است برای ارتباط با مشتری و ارتقا میزان فروش. نرم افزار CRM پیام گستر یک پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتریان با هدف ارتقاء فرهنگ ارتباط با مشتری، حفظ رضایت مشتری، افزایش فروش، حفظ و نگهداری امن اطلاعات مشتریان فعلی و بالقوه است و توسط گروه تجارت الکترونیک اول طراحی شده است.


برای مثال اگر کسب و کاری هستید که خدمات پس از فروش دارد، حتما باید نرم افزار سی ار امی انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد. هرچند قیمت این نرم افزار بالا است اما شما می توانید بصورت تفکیک شده امکانات مد نظر خود را بصورت سفارشی سازی شده انتخاب و سفارش دهید. در این حالت ما با یک نرم افزار سی آر ام تحت وب واقعی روبرو هستیم. در این حالت نرم افزار بر روی یک سرور ابری نصب می شود و برای هر سازمان یک ارگانیزیشن مجزا با حافظه ذخیره سازی و کاربران منفک از یکدیگر در نظر گرفته خواهد شد. نرم افزار crm همانطور که می دانید ابزار دست تیم فروش و بازاریابی است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه در فروش استفاده به موقع و بهینه از نرم افزار سی آر ام بسیار کمک کننده است. دومین زمانی که نیاز داشتن یک نرم افزار خودنمایی می کند هنگامی است که سرنخ ها یا ورودی های یک سازمان به قیف فروش از حد نرمال بیشتر می شود. اینکه شما از دیدگاه مشتریانتان به کاری که انجام می دهید نگاه کنید به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات و شکاف هایی که در کارتان وجود دارد را به خوبی مشاهده کرده و راه کارهای موثر تری را برای آن ها در نظر بگیرید.


نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خودکار ابزاری است تحت وب که به شما کمک می کند تا تمامی پیگیری های فروش و کارهایی که در بخش فروش انجام می شود را به سادگی مدیریت کنید و هیچ فرصت فروشی را از دست ندهید. اما مقایسه ی دقیق تری نیز در ادامه انجام خواهد شد. گزارشهایی که این سیستم در اختیار شما قرار میدهد بسیار دقیق است و در تصمیم سازی میتواند به کار شما بیاید. داشتن یک CRM دقیق و به روز که همه از آن استفاده می کنند برای کمک به کارکنان در حل مشکلات مشتری مفید است. پیاده سازی یک سیستم CRM می تواند به کسب و کارهای کوچک و متوسط کمک کند تا توسعه و پیشرفت سریع و چشمگیری داشته باشند. کسب و کارهای کوچک و متوسط باید زیر ساختی داشته باشند که کارایی سیستم آنها را افزایش داده، مشتریان مناسب را مورد هدف قرار دهد و مقادیر موجود در نمودار فروش کسب و کار را ارتقاء بخشد. این سی آر ام می تواند کارهای آتی شما را به شما یادآوری کند.
نرم افزار CRM چیست ؟کارآمدی نرم افزار CRM از پیچیده بودن و امکانات زیاد داشتن آن مهمتر است.یادتان باشد که تیم شما باید بتواند بدون اینکه با ویژگی های غیر ضروری درگیر شود، از سی ار ام به طور کامل استفاده کند. از آنجایی که در نرم افزار CRM شاهد یک دید کامل و وسیع همراه با درک مسائل جزئی هستیم؛ بنابراین سازمان ها جهت توسعه، ارتقا و حفظ وجه کسب این مقاله و کار خود باید از نرم افزار سی آر ام استفاده کنند. نیازهای ویژه CRM بر اساس نحوه عملکرد و مقیاس تجارت آنلاین شما متفاوت خواهد بود، اما چند نیاز اساسی وجود دارد که هر بازاریاب کسب و کار کوچک باید آنها را بخاطر بسپارد. امکان کدنویسی مستقیم روی سیستم وجود ندارد. اما به خاطر داشته باشید که اگر فرآیندهای CRM وجود داشته باشد که هرگز به آنها نیازی نخواهید داشت، شما نمی خواهید برای نیازهای غیرضروری هزینه داشته باشید. اکثر نرم افزارهای crm و bpms قابلیت ادغام با یکدیگر را دارند، اما نتایج ادغام bpms و crm چیست؟ This article was generated with GSA Content Generator Demoversion!


CRM به عنوان مدیریت ارتباط با مشتری تعریف می شود و یک سیستم نرم افزاری است که به صاحبان مشاغل کمک می کند روابط خود را با مشتری خود پرورش دهند. مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM چیست؟ چند کانال اصلی را که برای جلب مشتری استفاده می کنید شناسایی کنید و مطمئن شوید که ابزار CRM به شما امکان می دهد گزارشات یکپارچه را از این ابزارها جمع آوری کنید. محتوای مناسب را برای افراد مناسب ارسال کنید. از داده های خود برای یافتن افراد جدید برای گفتگو با آنها استفاده کنید. ابزاری را پیدا کنید که امکان یک روش ساده را فراهم کند، بنابراین می توانید استراتژی خود را تنظیم کرده و به تدریج امکانات جدید را اضافه کنید. ابزاری را پیدا کنید که مستقیماً با کانالهایی که بیشتر از آنها استفاده می کنید ادغام شود، بنابراین اطلاعات به سرعت تبدیل به عمل می شوند و بعید به نظر می رسد اطلاعات از بین بروند. ایجاد کمپین های مبتنی بر دانش مخاطبان موجود، یافتن افرادی را که به احتمال زیاد آنچه را که شما ارائه می دهید دوست دارند، آسان می کند، بنابراین می توانید در مورد هدف قرار دادن کمپین های خود و استفاده حداکثر از بودجه خود هوشمندانه عمل کرده و بهره وری فروش خود را افزایش دهید.


نیازهای خاص شما برای CRM به طور گسترده ای بر اساس نحوه فعالیت و فروش مشاغل شما به مشتریان متفاوت خواهد بود، بنابراین باید همیشه وقت بگذارید تا بفهمید استراتژی شما براساس اهداف شما چگونه خواهد بود. به خصوص برای مشاغل دارای نیروی فروش کم، بازاریابی شما بخشی مهم در فروش محصولات یا خدمات شما است و باید تا حد ممکن متناسب باشد. پس از شروع به جمع آوری داده های مخاطبان و یادگیری بیشتر در مورد افرادی که با آنها صحبت می کنید، می خواهید از این اطلاعات برای یافتن افرادی که باید با آنها صحبت کنید استفاده کنید. هنگامی که اطلاعات زیاد می شود دادهپردازی اطلاعات مرتبط با مشتری از لحاظ تاریخی و پیچیدگی را دسته بندی و در اختیار قرار می دهد. برای شروع به چه میزان پیچیدگی نیاز دارید؟ با دیدن همه داده های خود در یک مکان، خواهید دید الگوهایی درباره اینکه چه کسی مخاطب شماست و به چه چیزی علاقه دارد را مشاهده خواهید کرد. وفاداری مشتریان جدید خود را بهبود بخشید. همچنین نسخه های زیادی از نرم افزار CRM رایگان در بازار موجود بوده که شرکت ها می توانند برای تست از آن استفاده کنند و پس از شناخت بهتر قابلیت های مورد نیاز کسب و کارشان، بهترین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) را خریداری نمایند. This was created with the help of GSA Content Generator DEMO.


نوآورانی مانند Brock Control Systems به پیشبرد تکامل نرم افزار مدیریت ارتباط با اتوماسیون نیروی فروش (SFA) کمک کردند. توسط یک تیم فروش؟ هدف کلی مدیریت ارتباط با مشتری ایجاد تجربیات مثبت با مشتریان برای بازگرداندن آنها است تا یک شرکت بتواند یک پایگاه رو به رشد در بازگشت مشتری ها ایجاد نماید. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چیست؟ که در این نرم افزار قابل مدیریت هستند. هر دو؟ هر کس در سازمان خود را در نظر بگیرید که می تواند از دسترسی به بینش مشتری بهره مند شود، ابزاری را پیدا می کند که متناسب با نیاز شما باشد. با گذشت زمان، روش های جدیدی برای استفاده از گزارش مخاطبان و خودکار کردن فرآیندهای CRM پیدا خواهید کرد، بنابراین مهم است که ابزاری را پیدا کنید که به شما امکان دهد این ویژگی را همانطور که آماده هستید اضافه کنید. روش های جدیدی برای گفتگو با افرادی که علایق مشترک دارند پیدا کنید. و هرچه اطلاعات بیشتری در مورد روندها و ترجیحات مخاطبان داشته باشید، آسان تر است که به روش های جدیدی برای صحبت با مخاطبان و بهبود فعالیت های خود بیندیشید. معمولا در پایان هر مکالمه کارشناس از تماس گیرنده خواهش می کند که وی به نظرسنجی پاسخ بدهد و نرم افزار مرکز تماس به صورت خودکار از تماس گیرنده می خواهد که درصد رضایت خود را فرد پاسخگو با یک عدد بین ۱ تا ۵ مشخص کند.مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) - مشاوران مدیریت ره بیندقیقاً به همین علت است که کسب و کارهای گوناگون، در صنایع مختلف و اندازه های گوناگون به نرم افزارهای CRM رجوع می کنند تا از طریق یک کانال واحد و مرکزی بتوانند درک درست تری از هویت واقعی مشتریان و خواسته های اصلی آنها داشته باشند و همچنین به برقراری ارتباطی مستحکم تر با آنها برای پیشرفت کسب و کارشان بپردازند. اصل ماجرا، توجه به مفهوم CRM است، یعنی همان چیزی که همه در تعریف CRM به آن توجه کردهاند: تمرکز تلاشها بر روی جذب مشتری و نیز حفظ و نگهداری مشتری از طریق افزایش رضایت او و بهکارگیری انواع ابزارهای موجود برای افزایش وفاداری مشتری. افزایش فروش، حفظ مشتری، افزایش وفاداری مشتری، جذب مشتری جدید و ارائه خدمات پس از فروش به بهترین شکل برای مشتریان سازمان میباشد، که نرم افزار سی ار ام مدرن ایده پاندا با جمعآوری تمامی اطلاعات در مورد: مشتریان، فروش، خدمات، تأثیر بازاریابی، واکنشها مشتریان و بازار، همچنین با تحلیل رفتار بازار این امکان را برای ما مهیا میسازد تا برای اقداماتمان بتوانیم برنامه ریزی و تحلیل منطقی ارائه دهیم. فرض کنید که یکی از مشتریان به شما ایمیلی ارسال کرده و در آن کالایی را درخواست کرده، می توانید به سرعت در نرم افزار CRM با وارد کردن آدرس ایمیل وي مشاهده کنید که قبلا مشکل اش را در حساب یکی از شبکه هاي اجتماعی مطرح کرده بود! This data was created with GSA Content Generator DEMO!


سیستم ها ی اندازه گیری با هدف پیگیری پیشرفت در سود دهی مشتری نصب کنید تا بسنجد با استفاده از برنامه CRM چه میزان پیشرفت حاصل شده است. زمانی که سیستم CRM نتواند اهداف شرکت شمارا برآورده کند مدیریت ارتباط با مشتری شکست میخورد ۱۵ راه حلی که به سازمان شما کمک می کند در پیاده سازی CRM دچار شکست نشوید در مقاله زیر به آن اشاره شده است. بخشی عملیاتی CRM به طور معمول شامل سه حوزه عمومی کسب و کار یعنی خودکار سازی عملیات بخش فروش یا SFA، پشتیبانی و خدمت به مشتری یا CSS و خودکار سازی عملیات بازاریابی یا EMA می باشد. امروزه اینترنت به عنوان وسیله اصلی مبادله اطلاعات، تجارت و ارتباطات به بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است. زمانی که توانایی شناسایی کانال هاي قوي تر ارتباطی را داشته باشید، با تمرکز بیشتر و تقویت قدرت مربوط به بخش مربوطه، به نتایج بهتري در بازاریابی خواهید رسید.


علاوه بر آن، سایر کانال هاي بازاریابی را نیز می توانید جداگانه رد یابی کنید. در حالیکه هیچ گاه از مشتریان احتمالی غافل نمی شوید، مشتریان بالقوه در مراحل بعدی ارزش بیشتری پیدا می کنند و اینکه زمان و تلاش بیشتری را بر روی آن ها صرف می کنید کار ارزشمندی خواهد بود. این نرم افزار پر کاربرد و سریع کمک می کند تا مشتریان از خدمات شما رضایت کامل داشته باشند، و به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند و سود آوری بیشتری برای شرکت داشته باشید. دستگاه های IoT اطلاعات مفید را با کمک فن آوری های مختلف موجود جمع آوری می کنند و سپس داده ها را مستقیما به دستگاه ها و سیستم های دیگر منتقل می کند. عوامل متعدد و فن آوری های گوناگون مانند: شبکه ی Wi-Fi، دستگاه های هوشمند تلفن همراه ، یادگیری ماشین، سنسورها، bigdata، برنامه ها ی بر پایه ابری و … از دیگر اهداف آن میتوان به بهبود بهره وری نیروی کار، کاهش هزینه های بازاریابی و هزینه های عمومی فروش اشاره کرد. اما کانال هاي بازاریابی متفاوتی وجود دارند که نگهداري هر یک از آنها کار سختی است.امکانات موجود در CRM به کاربران اجازه می دهند که هر یک از این کانال ها را جداگانه بررسی کرده و با گروه بندي مشتریان و ساختن کمپین هاي مختلف به مدیریت آنها بپردازند.


یعنی هر سازمانی در شبکه تبلیغاتی، تمام ارتباط هاي خود و مشتریان خود را از طریق CRM مدیریت می کند. اما با ضریب بالایی می توان به ردیابی مشتریان پرداخت تا متوجه شوبد که کدام کمپین تبلیغاتی بیشترین بازخورد را داشته است. دسترسی و گردش اطلاعات crm در بستر اینترنت انجام می شود و امکان هرگونه خراب کاری و دزدی اطلاعات وجود دارد ، بنابراین در کسب و کارها تامین امنیت اطلاعات از طریق روش های گوناگون از جمله آنتی ویروس ، رمزگذاری اطلاعات، و یا به کارگیری فایروال برقرار می شود که کافی نیست. CRM به زبان ساده پل ارتباطی با مشتریان است. قطعاً ایجاد و توسعهی هر کسب و کاری به ایجاد و نگهداری مشتریان وابسته است. IoT راه های درآمد جدیدی برای کسب و کارها فراهم کرده است، کیفیت زندگی را بهبود بخشیده و محصولات و خدمات نوآورانه ای را ارائه می دهد. سی آر ام (CRM) به صورت خودکار سفارش را به مشتری ارسال می کند که پس از تأیید، سفارش قطعات را برای تأمین کننده اراسل می کند و گزینه های زمانی ممکن برای انجام سرویس را برای نزدیکترین مکان بر اساس موقعیت جغرافیایی وسیله نقلیه ارسال می کند.
صنعت بانکداری در ابعاد گستردهای سی.آربه عنوان مثال با ورود مشتری احتمالی به سیستم، مدیریت ارتباط با مشتری ممکن است به طور خودکار محتوای بازاریابی ایمیلی را ارسال کند، با این هدف که لید را آماده تبدیل شدن به یک مشتری تمام عیار کند. هر تماسی که یک مشتری از طریق هر یک از کانالهای ارتباطی موجود با سازمان می گیرد ، می تواند به یک نظر مثبت ، منفی و یا بی تفاوت برای وی تبدیل شود. برای مدیریت ارتباط موفق با مشتری ، شرکت ها باید یاد بگیرند که اطلاعات مفید و داده های اضافی را تشخیص دهند و باید هر گونه سوابق تکراری و ناقص را که ممکن است اطلاعات نادرست را در مورد مشتریان به کارمندان بدهند ، از بین ببرند. مطمئن ام که مشتریان شما عاشق پاسخ دادن به سؤالات تکراری در طول فرآیند فروش هستند، دقیقاً به همان اندازه که شما دوست دارید در هر تماس یادداشت های دست نوشته خود را بگردید، و تلاش کنید به یاد بیاورید که آخرین بار در مورد چه موضوعی صحبت کرده اید. مهمترین چیز برای رسیدن به تعادل درست زنجیره، انتخاب مناسب واثر بخش کانال ها با ظرفیت سازمان تجهیز شود( همان منبع و107).


شبکه های اجتماعی یکی از راه هایی هستند که شرکت ها با کمک آن خود را با روند ها و پیشامد های جامعه که به سود آنها است ، همگام میکنند. چنین سیستم هایی از قابلیت دسترسی بیشتر به اطلاعات مشتری برخوردار بودند و فرآیند و نصب و راه اندازی پیچیده ای که با سایر محصولا CRM یا نرم افزار همراه است ، از میان بر میدارند. راه های ارتباط با مشتری میتواند مدل های مختلفی داشته باشد . از نظر سازمان کل رابطه شامل تعاملات مستقیم با مشتری است ، مانند فروش و فرایند های مربوط به خدمات ، پیش بینی و تجزیه و تحلیل. برای آگاهی از معنی CRM و اطلاع از مخفف کلمه ی CRM عناوین زیر بررسی خواهند شد. در اصطلاح ، مدیریت ارتباط با مشتری ، فریب کلمه (مشتری) را نخورید زیرا اگر چه یکی از اهداف استفاده از داده های مشتریان برای ایجاد و تقویت روابط با آن ها است ، اما همچنین میتوان از CRM برای مدیریت روابط افراد در تمام سطوح استفاده کرد.


پس از پیادهسازی سیستم، تشخیص پیوندها و ارتباطهای از بین رفته و بخشهای ناکارآمد و ترمیم مشکلات آسانتر خواهد بود. پس قبل از انتخاب CRM متن باز حتما بدنبال شرکت های ایرانی بگردید که بصورت تخصصی در حال توسعه نرم افزار متن باز هستند. اکثر برنامه های بازاریابی ایمیل می توانند اطلاعات افراد را از اکسل وارد کرده و با این کار انتقال ابتدایی اطلاعات را برای شما آسان تر کنند. عناصر CRM از وب سایت و ایمیل یک شرکت گرفته تا نامه های پستی و تماس تلفنی را در بر میگیرد. ترندها نشان دادهاند که هر ۲ نوع مشاغل کوچک و بزرگ، به طور فزایندهای از رسانههای اجتماعی برای جلب مخاطبان بیشتر استفاده میکنند، که باید تقاضا را برای CRM در شبکههای اجتماعی افزایش دهد. به دست آوردن مشتری شاید چالش بر انگیز ترین بخش هر کسب و کاری باشد و کسب و کار ها در تلاش هستند تا بتوانند با انواع روش های بازاریابی ، مشتری های زیادی را جذب کنند. انیمیشنسازی کاری است که باید به صورت تیمی صورت بگیرد. • مدیریت ارتباط با مشتری،استراتژی جامع کسب و کار و بازاریابی است که فناوری،فرآیندها و تمامی فعالیتهای کسب و کار را حول مشتری یکپارچه می سازد. This data has been created with GSA Content Generator Demoversion!


• اقدامات مبتنی بر عادت: در CRM،فرض بر این است که رفتار آینده مشتری توسط رفتار مشابه یا قبلی وی تعیین می شود.این فرض تا حدی درست است و تا حدی نا درست. • اطلاعات فعلی مربوط به مشتریان همواره صحیح است: در CRM،فرض بر این است که با توجه به اینکه پایگاه داده های مشتریان از منابع مختلف و روشهای مختلفی ، ورودیهای خود را کسب می کنند،لذا موسسات باید به محض تغییر اطلاعات مشتریان خود،اطلاعات خود را به روز کنند چرا که سطح درآمد افراد تغییر کرده و ازدواج و تولد و مرگ و میر اتفاق می آفتد. انتخاب هر کدام از آن ها به موقعیت و شرایط سازمان بستگی دارد. ابزارهای اتوماسیون بازاریابی موثر به شما این امکان را می دهد تا بر توسعه کسب و کار خود تمرکز کنید بدون اینکه نگران هر پیام یا پستی باشید که باید ارسال کنید. افزون بر این ، بهترین برنامه ها ، داده ها را به گونه ای سازمان دهی میکند که بشر بتواند به راحتی آن را تفسیر کرده و از آن به سود خود استفاده کنند. شما می توانید به آسانی هر رکوردی را در ویتایگر فارسی جستجو و تغییرات دلخواه خود را برروی آن اعمال کنید.و مانند نمونه کارهای خود رکوردی را ایجاد نمائید.این به صورتی است که هرگونه اطلاعات مرتیط با آن نیز به راحتی قابل جستجو می باشد.همه چیز درباره نرم افزار CRM۵ سال بعد آیبیام به اشتباه خود پی برد؛ اما همین زمان کافی بود تا سهم بزرگی از بازار را از دست بدهد. اما به وسیله این ابزار می توانید اهداف خود را دنبال کنید، امور کاری خود را زودتر به نتیجه برسانید یا پرسشهای ضروری مشتریان خود را سریع تر پیگیری کنید. در این زمان با کمک CRM شما قادر خواهید بود مشتریان جدیدی جذب کنید، رابطه خود را با آن­ها گسترش دهید، از آن­ها به خوبی مراقبت کنید و آن­ها را برای مدت زمان طولانی بهعنوان مشتری حفظ کنید. پس فرهنگ مناسب سازمانی شاید فرهنگی باشد که اطلاعات دارای کیفیت بالای مشتریان را به نحوی بین کارکنان به اشتراک گذارد که مخازن غنی دانش مشتری حفظ و نگهداری شود و برای تمامی کارکنان در دسترس باشد. همچنین CRM نام یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است، که پیشرفتهترین پلتفرم­ های مدیریت ارتباط با مشتری برای ارتقا سیستم مدیریت، افزایش فروش و رضایت مشتریان، گسترش فرهنگ مشتریمداری و ایجاد فضایی امن برای نگهداری و استفاده از اطلاعات سازمانی را فراهم کرده است. سازمانهائی که CRM را بدینگونه مورد استفاده قرار میدهند در فضای رقابتی موفقتر عمل کرده و توانائی جذب و نگهداری مشتریان بیشتری نسبت به رقبای خود را خواهند داشت. This data has been created with GSA Content Generator Demoversion.


حصول رضایت و کسب وفاداری مشتریان در فضای رقابتی در تمام کسب و کارها و بخصوص در بخش خدمات به یکی از استراتژیهای اصلی مدیران تبدیل شده است . امروزه مدیریت ارتباط با مشتری به مدیریت ارتباط با مشتری اجتماعی تبدیل شده است؛ یعنی به جای تمرکز صرف به تراکنش های مشتری بر تعاملات مشتری به ویژه در رسانه های اجتماعی نیز توجه می شود. تاثیر و مزایای CRM بر رضایت مندی مشتری در سازمانهای ایرانی بسیار بالا است؛ زیرا واحد فروش توسط CRM قادر خواهد بود تا فرآیند جاری فروش را به صورت سیستماتیک انجام دهد. مدیریت ارتباط با مشتریان مجموعه فعالیتهایی است که یک بنگاه اقتصادی به منظور شناسایی ، پیدا کردن ، جذب ، توسعه و حفظ وفاداری مشتریان سودآور به وسیله ارائه کالاها و خدمات مناسب در زمان مناسب و با هزینه مناسب انجام می دهد. از جمله اهداف مدیریت ارتباط با مشتری CRM مدیریت بر روابط با مشتریان است و فرض بر آن است که مشتریان نه فقط به دلیل محصول متمایز و منطبق با نیازهایشان، بلکه به دلیل تعلق خاطر به روابطشان با عرضه کنندگان محصولات، از یک سازمان خرید می کنند.


مدیریت ارتباط با مشتری CRM واژه ای تکنیکی در مورد روش ها، نرم افزار، و معمولا قابلیت های اینترنتی، برای کمک به سازمانها در جهت مدیریت روابط مشتری به یک روش سازمان یافته. بازاریابی خودکار شما را قادر می کند تا به شکل بهینه و با استراتژی مناسب مشتریانی را انتخاب کنید که احتمال خرید کردنشان بالاتر است. فرآیند های تجاری شرکت خود را با راهکارهای مورد نیاز برای افزایش سود هماهنگ کنید. زیرا تعداد مشتریان شما در طول زمان به شدت افزایش پیدا میکنند و جمعآوری جزئیات مربوط به هر یک از مشتریان نیازمند صرف نیروی انسانی و هزینه بسیار بالایی است، حال آنکه نرم افزار CRM اوج، به بهترین شکل ممکن اطلاعات ضروری در راستای تامین رضایت و نیازهای مشتریان را در اختیار تیمهای مدیریت مشتریان قرار میدهد. میتوان از این اطلاعات برای تطبیق کالا و خدمات با نیازهای مشتری بر اساس یک برنامه مدون استفاده نمود، یادآوری نمودن خدمات مورد نیاز مشتریان ، سایر محصولاتی که مشتری خریداری نموده است، و غیره. زمانی که سرنوشت کسب و کار جدید یک لحظه است، دسترسی به تمام اطلاعات مشتری و ارائه یک محصول مناسب بسیار مهم است.


بدتر اینکه، شما در آن لحظه نمی دانید که این مشتری قبلا با سایر بخش های شرکت شما چه گفتگوها و توافقاتی داشته است. استراتژی CRM باید مطابق بر رسالت و هدف سازمان به منظور مهار و کنترل نرم افزار CRM و نیز دستیابی به اهداف تجاری و منفعت ارتباط با مشتریست. تطبیق و هماهنگی بین هدف سازمان و استراتژی CRM ، یک استراتژی قوی مستقیما متاثر از هدف های شرکت بوده و چشم انداز شرکت را حمایت و پشتیبانی مینماید. طبق آمار منتشر شده، دانشگاههای آمریکا علت عدم موفقیت بسیاری از سیستمهای CRT را عدم یکپارچگی قسمتهای مختلف ارتباط با مشتریان میدانند. با جمع آوری اطلاعات و داده های روزانه خود در کوتاه ترین زمان ممکن بانک اطلاعاتی خواهید داشت که بررسی و تحلیل آن به شما در روند ادامه ی فروش ، توقف فروش ، سرنخ های فروش ، تشکیل کمپین های بازاریابی ، سناریو های جدید متناسب با نیاز مشتریان خود کمک شایانی خواهد کرد . بررسیهای مختلفی نشان داده است اگر مدیریت ارتباط با مشتری به خوبی طراحی گردد به شناخت کامل و جامع از مشتری منجر خواهد شد که این به سازمانها اجازه میدهد تا به راحتی مشتریان سود ده را شناسایی کرده و تلاش بازاریابی را بر مشتریانی که از سازمان خرید میکنند متمرکز کنند.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *